Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

23 Mart 2009

20. Münih Türk Film Günleri

Almanya'nın Münih kentinde 20'ncisi düzenlenen Türk Film Günleri, Münih Kültür Sarayı'nda düzenlenen gala gecesinde "Nokta" filminin gösterimiyle başladı.


Münih'te 29 Marta kadar sürecek film günleri çerçevesinde 15 film, Türk ve Alman sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.


Münih Başkonsolosu Ali Rıfat Köksal, yaptığı konuşmada, farklı kültürleri birbirine yaklaştıran özelliği dolayısıyla sinemanın üstlendiği önemli role işaret ederek, Münih Türk Film Günleri'nin, Avrupa'nın sayılı kültür kentleri arasında bulunan Münih'te, kültür hayatının önemli bir parçası haline geldiğini söyledi.


Köksal, Türk Film Günleri'nin hazırlanmasında emeği geçen, başta Ali Mercimek olmak üzere tüm Münih Türk Sinema Derneği Yönetim Kurulu üyeleriyle bu kültür faaliyetinin düzenlenmesine destek olan kuruluş ve sinemaseverlere teşekkür etti.


"Nokta" filminin gösteriminden önce de sufi müziğinin ünlü ismi Ömer Faruk Tekbilek ile oğlu Murat Tekbilek kısa müzik dinletisi sundu.

AA

0 yorum: