Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

27 Mart 2009

Kıssadan Hisse Sinema Haberleri

HOLLANDA'DA FİLM FESTİVALİNDE "PANDORA'NIN KUTUSU"
Hollanda'nın Maastricht kentinde düzenlenen Avrupa Film Festivali, İtalyan yönetmen Gianni Di Gregorio'nun 2008 yapımı "Pranzo Di Ferragosto" adlı filminin dün akşamki gösterimiyle başladı. Yalnızca Avrupa ülkeleri yapımı filmlerin gösterildiği festivalde Yeşim Ustaoğlu'nun "Pandora'nın Kutusu" filmi de sinemaseverlerle buluşuyor.


ALMAN VE TÜRK FİLM YAPIMCILARI BERLİN'DE BULUŞTU

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenecek 7. Türk Filmleri Haftası öncesinde organize edilen bir panelde Alman ve Türk film yapımcıları bir araya geldi. Berlin-Brandenburg Mediaboard şirketi ve Berlin Türk Filmleri Haftası organizasyonunun birlikte düzenlediği panele, iki ülkedeki film yapımcıları ve distribütörlerin yanı sıra Türkiye'den Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Ülger katıldı.


AA

0 yorum: