31 Ağustos 2012

BFF Bisiklet Film Festivali İlk Kez İstanbul’da

2001 yılından bu yana Paris, Londra, Milano gibi 20’den fazla şehirde düzenlenerek uluslararası bir etkinliğe dönüşen ve dünyanın her yerinde yoğun ilgi gören “Bicycle Film Festival” için sırada İstanbul var! Efes Pilsen ana sponsorluğunda ve Hollanda Başkonsololuğu’nun desteği ile 13 – 16 Eylül tarihleri arasında bisiklet severlere sanat ve sporla dolu dört gün yaşatacak olan festival, bu yıl ilk kez İstanbul’da yapılacak.


Brendt Barbur’ın New York’ta bisiklete binerken yaşadığı otobüs kazasının etkilerini, olumlu bir etkinliğe dönüştürmek istemesi ile kurulan BFF (Bicycle Film Festival), uluslararası 11. yılında bisikletlerin değerinin müzik, sanat ve sinema üzerinden anlaşılması için İstanbul’da.


Köklerini New York’tan alan ve bugüne kadar Tokyo, Moskova, Atina gibi 20’den fazla şehirde yapılan “Bicycle Film Festival”, bisiklet tutkusunu, moda-müzik-sinema gibi farklı disiplinleri, sporu seven şehirli insanları ve çeşitli bisiklet topluluklarını biraraya getiriyor. (Yol Bisikleti, Dağ, Fixed Gear, BMX, Cyclocross, Downhill gibi…)

Dünyadaki kültür başkentlerinde hızla büyüyen, şehir merkezli küresel “Bisiklet Hareketi” BFF; aralarında Spike Jonze, Amelia Shaw gibi yönetmenlerin kısa metraj bisiklet filmlerinin yer aldığı özel gösterimler, açılış partisi, fotoğraf sergisi, paneller ve bisiklet gezisi gibi çeşitli etkilnliklerle İstanbul’un farklı mekanlarında gerçekleşecek. Geçmiş yıllarda Blonde Redhead, Roisin Murphy, Metronomy ve Glass Candy gibi sanatçıların sahne aldığı kapanış konserinde ise bu yıl, Blonde Redhead’ten Amedeo Pace & Simone Pace ve TV ON THE RADIO’DAN Roofeo performansları ile İstanbul’da olacak.

Bilet satışları Biletix aracılığıyla gerçekleşiyor.

Festival programı ve en güncel bilgiler için http://www.bicyclefilmfestival.com/istanbultr adresini ziyaret edebilirsiniz.

BFF Bisiklet Film Festivali (BFF Bicycle Film Festival)’nin tanıtım filmi:

0 yorum: