Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

9 Mayıs 2010

Yeni Rüya Kabusa Dönüştü!Beyoğlu, İstiklal Caddesi'ndeki Yeni Rüya Sineması 6 Mayıs’ta 21:00 seansıyla son kez Mın Dît (Ben Gördüm) filmini göstererek kapandı.

Beyoğlu’ndaki Yeni Rüya sineması kapanmasıyla birlikte kentsel dönüşüm karşıtları ve sinemaseverler eylem yaptılar. “Kapattırmıyoruz, sahip çıkıyoruz” pankartı açılan eylemde “Emek bizim, İnci Pastanesi bizim, Yeni Rüya bizim yıktırmıyoruz” sloganları atıldı.

Tarihi Yeni Rüya Sineması, yenilenmesinin ve tekrar hizmete girmesinin üzerinden yaklaşık bir yıl geçtikten sonra kapandı. Emek Sineması dokuz ay önce kapanmıştı.

Daha önce Saray, Yeni Melek, Elhamra, Lale Sineması’nın kapandığı Beyoğlu’ndaki Sinepop’un yakında kapanacağı, Beyoğlu Sineması’nın da maddi zorluklar yüzünden kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu biliniyor. Anlaşılan yakında Beyoğlu’nda Atlas ve Fitaş dışında sinema kalmayacak.

0 yorum: