Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

12 Mayıs 2010

Altın Koza Film Festivali’nde Yarışacak Filmler

7 - 13 Haziran tarihleri arasında yapılacak 17. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu.
40 filmin başvurduğu yarışmada ‘Ön Değerlendirme Kurulu’ tarafından belirlenen 12 film, Altın Koza Ödül Heykeline sahip olabilmek için yarışacak.

Altın Koza Film Festivali kapsamında her yıl düzenlenen ve son bir yıl içinde çekilen filmlerinin kabul edildiği ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu. Ön Değerlendirme Kurulu’nun yaptığı çalışma sonucu, Altın Koza Ödül Heykeli’ne sahip olmak için Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Seçici Kurulu’nun önüne çıkacak filmler şöyle:

- Bal – Yönetmen: Semih Kaplanoğlu 
- Beş Şehir – Yönetmen: Onur Ünlü
 
- Bizim Büyük Çaresizliğimiz – Yönetmen: Seyfi Teoman
 
- Büyük Oyun – Yönetmen: Atıl İnaç
 
- Denizden Gelen – Yönetmen: Nesli Çölgeçen
 
- Eyvah Eyvah – Yönetmen: Hakan Algül
 
- Kanatsız Taklalar – Yönetmen: Savaş Baykal
 
- Kavşak – Yönetmen: Selim Demirdelen
 
- Kıskanmak – Yönetmen: Zeki Demirkubuz
 
- Nefes – Yönetmen: Levent Semerci
 
- Orada – Yönetmenler: Melik Saraçoğlu / Hakkı Kurtuluş
 
- Ses – Yönetmen: Ümit Ünal
Yarışma kapsamında ‘En İyi Film Ödülü’ alan filme 250.000 TL., ‘Yılmaz Güney Ödülü’ alan filme 50.000 TL., Adana İzleyici (Halk) Jürisi Ödülü alan filme 50.000 TL., ‘En İyi Yönetmen Ödülü alan filme 50.000 TL., ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ alan filme 15.000 TL., ‘En İyi Senaryo Ödülü’ alan filme 15.000 TL. ve ‘En İyi Müzik Ödülü’ alan filme 15.000 TL. para ödülü verilecek.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında verilecek ödüller, 12 Haziran Cumartesi günü yapılacak Büyük Ödül Töreni ile sahiplerini bulacak.

NTVMSNBC

0 yorum: