Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

27 Mayıs 2012

‘Sessiz’ Cannes’da En İyi Kısa Film Ödülü Kazandı

65. Cannes Film Festivali Altın Palmiye Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Ödül töreninde ilk ödül Kısa Film dalında verildi. En İyi Kısa Ödülü’nü “Sessiz” filmiyle Rezan Yeşilbaş kazandı.

1984 yılında Diyarbakır’da tutuklu olan kocasına, cezaevi koşullarında yasak olmasına rağmen yeni bir çift ayakkabı götürmeye çalışan Zeynep’in hikayesi sade ve yalın bir dille anlatan “Sessiz (Silent / Be Deng)” filmi daha önce Akbank Kısa Film yarışmasında En İyi Film Ödülü’nün de sahibi olmuştu.

Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirilen ödül gecesinde Rezan Yeşilbaş “Sessiz” adlı filmiyle kazandığı En İyi Kısa Film Ödülü’nü Cannes Kısa Film Jüri Başkanı Jean-Pierre Dardenne ve ünlü sanatçı Kylie Minogue’dan aldı. Rezan Yeşilbaş sahnede heyecanını dile getirdi. 65. Cannes Film Festivali Ödül Töreni En İyi Kısa Film Ödülü bölümünü aşağıda izleyebilirsiniz:

0 yorum: