Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

22 Şubat 2008

40. SİYAD Türk Sineması Ödülleri

40. SİYAD - Türk Sineması Ödülleri için geri sayım başladı. 3 Mart 2008 Pazartesi günü TİM Maslak Show Center’da yapılacak olan ödül töreninde, Türk sinemasının 2007’de gösterime giren ürünleri ödüllendirilecek. 11 ayrı dalda dağıtılacak SİYAD heykelcikleri sahiplerini bulacak. Sinema Yazarları Derneği’nin 55 üyesinin katılımıyla yapılan oylama sonucunda seçilen adaylar, 2007’de gösterime giren 40 filmin 12’sinin künyelerinde yer alan isimler oldular.


Sinema yazarları, bu adaylar arasından kazananları 28 Şubat 2008 Perşembe günü yapılacak son bir toplantıyla belirleyecek. 3 Mart’taki gecede, Türk Sinem
ası Ödülleri’nin yanı sıra SİYAD’ın 2006-2007 sezonunda ‘en iyi yabancı film’ seçtiği “Pan’ın Labirenti” de ödülünü alacak. Ödül dağıtılacak 11 ana dalın dışında 2007’nin Umut Veren Sanatçısı da SİYAD gecesinde açıklanacak.

40. SİYAD - Türk Sineması Ödülleri Adayları
(isim sırasına göre alfabetik)

En iyi film

*
ADEM’İN TRENLERİ (Yapımcılar: Cengiz ERGUN, Ozan ERGUN, Metin SOLTAY, Serkan ÇAKARER)
*
KABADAYI (Yapımcılar: Mine VARGI, Ömer VARGI, Murat AKDİLEK)
*
MUTLULUK (Yapımcı: Abdullah OĞUZ)
*
SİS VE GECE (Yapımcılar: Turgut YASALAR, Zafer ÇELİK, Baha SERTER, Temel KERİMOĞLU, Kadir ALBAŞ)
*
YUMURTA (Yapımcı: Semih KAPLANOĞLU)

En iyi yönetmen

* Abdullah OĞUZ (Mutluluk)

* Barış PİRHASAN (Adem’in Trenleri)
* Onur ÜNLÜ (Polis)
* Semih KAPLANOĞLU (Yumurta)
* Turgut YASALAR (Sis ve Gece)

En iyi senaryo

* İsmail DORUK (Adem’in Trenleri)
* Kubilay TUNÇER, Elif AYAN, Abdullah OĞUZ (Mutluluk)

* Semih KAPLANOĞLU, Orçun KÖKSAL (Yumurta)
* Turgut YASALAR (Sis ve Gece)
* Yavuz TURGUL (Kabadayı)

En iyi erkek oyuncu performansı

* Cem ÖZER (Adem’in Trenleri)
* Haluk BİLGİNER (Polis)
* Kenan İMİRZALIOĞLU (Kabadayı)

* Murat HAN (Mutluluk)
* Nejat İŞLER (Yumurta)

En iyi kadın oyuncu performansı

* Fadik Sevin ATASOY (Zeynep’in Sekiz Günü)
* Nurgül YEŞİLÇAY (Adem’in Trenleri)
* Özgü NAMAL (Mutluluk)
* Saadet Işıl AKSOY (Yumurta)

* Şenay AYDIN (Saklı Yüzler)

En iyi yardımcı kadın oyuncu performansı

* Aslı TANDOĞAN (Kabadayı)
* Derya ALABORA (Adem’in Trenleri)
* Selma ERGEÇ (Sis ve Gece)
* Yıldız KENTER (Beyaz Melek)
* Zeynep TOKUŞ (Beyaz Melek)

En iyi yardımcı erkek oyuncu performansı

* Hakan BOYAV (Barda)
* İlyas SALMAN (Sis ve Gece)
* Rasim ÖZTEKİN (Kabadayı)
* Ufuk BAYRAKTAR (Yumurta)
* Volga SORGU (Barda)

En iyi müzik

* Cengiz ONURAL, Cenk ERDOĞAN (Sis ve Gece)

* Mehmet ERDEM, Özgür AKGÜL, Alp Erkin ÇAKMAK (Polis)
* Selim DEMİRDELEN (Barda)
* Sunay ÖZGÜR, Ender AKAY (Adem’in Trenleri)
* Zülfü LİVANELİ (Mutluluk)

En iyi kurgu

* Ahmet Can ÇAKIRCA (Polis)
* Ayhan ERGÜRSEL, Suzan Hande GÜNERİ, Semih KAPLANOĞLU (Yumurta)

* Aylin ZOI TİNEL (Adem’in Trenleri)
* Levent ÇELEBİ, Abdullah OĞUZ (Mutluluk)
* Serhan KAZAR (Sis ve Gece)

En iyi sanat yönetimi

* B. Filiz EKİNCİ, Hakan DÜNDAR (Son Osmanlı “Yandım Ali”)

* Mustafa Ziya ÜLKENCİLER (Mavi Gözlü Dev)
* Naz ERAYDA (Yumurta)
* Nezih DİKİŞOĞLU (Adem’in Trenleri)
* Tolunay TÜRKÖZ (Mutluluk)

En iyi görüntü

* Eyüp BOZ (Beyaz Melek)

* Gökhan ATILMIŞ (Sis ve Gece)
* Mirsad HEROVIC (Mutluluk)
* Özgür EKEN (Yumurta)
* Peter STEUGER (Adem’in Trenleri)


0 yorum: