Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

12 Şubat 2008

Roy Scheider Öldü

Amerikalı aktör Roy Scheider, hayatını kaybetti. 75 yaşındaki aktör iki yıldır kanser tedavisi görüyordu...

Arkansas Üniversitesi Tıp Fakültesi yetkilisi Leslie Taylor, fakültenin Myeloma Araştırma ve Terapi Enstitüsünde yaklaşık 2 yıldır kanser tedavisi gören aktörün kan kanseri türü myelomadan öldüğünü söyledi.

1975 yapımı “Jaws” filmiyle dünya sinema izleyicisinin zihnine kazınan Amerikalı aktör pek çok ses getiren filmde rol aldı. Roy Scheider, sinema tarihinin 100 milyon dolar gişe hasılatına ulaşan ilk filmi Jaws’da bir polis müdürünü canlandırıyordu. Ayrıca Scheider, Gene Hackman'ın başrolünü oynadığı 1971 yapımı "The French Connection" ile en iyi yardımcı erkek oyuncu, 1979 yapımı "All That Jazz"daki rolüyle de en iyi erkek oyuncu dallarında Oscar'a aday gösterilmişti.

Scheider'in dikkat çeken diğer filmleri arasında "You're gonna need a bigger boat", "Klute", Dustin Hoffman ile oynadığı "Marathon Man" ve Meryl Streep ile oynadığı "Still of the Night" da bulunuyor.


0 yorum: