Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

22 Şubat 2008

SİYAD'ın "Onur" ve "Emek" Ödülleri

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Kadir İnanır, Müjde Ar ve Safa Önal'a ''Onur Ödülü'', yapımcı Üstün Karabol'a da ''Emek Ödülü'' verilmesini kararlaştırdı.

Alınan bilgiye göre, SİYAD Yönetim Kurulu, 3 Mart'ta TİM Maslak Show Center'da gerçekleştirilecek ''40. SİYAD-Türk Sineması Ödülleri'' töreninde takdim edilecek ''onur'' ve ''emek'' ödülleri sahiplerini belirledi.

Buna göre ''Onur Ödülleri'', sinema sanatçıları Kadir İnanır ve Müjde Ar ile senarist Safa Önal'a verilecek.

''Emek Ödülü'' ise ''1960'lardan bu yana sinema sanatının Türkiye'deki gelişimi ve tanınması için harcadığı çabalar, özellikle Avrupa sinemasının Türkiye'de ticari dolaşım ağına girmesi konusunda yaptığı katkılar, Türkiye'de bir türlü gelişemeyen animasyon sinemasının yol almasına verdiği destekler ve sinemacılığın her alanında çalışmış olmanın getirdiği engin deneyim'' nedeniyle yapımcı Üstün Karabol'a takdim edilecek.

AA

0 yorum: