Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

14 Şubat 2008

Senaristlerin Grevi Sona Erdi!

Amerikan eğlence sektörünü çıkmaza sokan grev nihayet bitti. Özellike televizyon sektörü rahat bir nefes aldı.

Artık TV dizilerinin DVD’lerinin çıkması ve Amerika dışında da yüksek satış rakamlarına ulaşması ile başlayan telif hakkı mücadelesi kısır bir dizi sezonuna yol açmış birçok dizinin yayın hayatını etkilemişti.

Kimler etkilendi sorusunun cevabına kalkan parmakları saymak mümkün olmazdı doğal olarak. Diziler çok doğal şekilde etkilendi ama neredeyse Hollywood büyük bir çıkmaza girmek üzere idi. Zira son aylarda 3-4 yaratıcı yönetmen senaryo yaratma sürecine girmek üzereydi neredeyse. Nasıl oldu, nasıl tatlıya bağlandı sorularını sormaya sanırım gerek yoktur.

Peki sonuçlandı da ne oldu sorusuna verilebilecek muhtemel cevaplarda şunlar. Yaz aylarına hazırlanan büyük gişe filmleri kurtuldu. Lost dizisi planladığı gibi sezonunu tamamlayabilecek. Prison Break sevenler de rahat nefes aldı. Heroes dizisi de Nisan-Mayıs civarı üçüncü sezonunu açmış olacak. Kısacası yeniden TV başına dönüş başladı.

bodakedi.blogspot.com

0 yorum: