Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

24 Mayıs 2009

62. Cannes Film Festivali Sona Eriyor

62. Cannes Film Festivali, bu akşam Jan Kounen'nin yarışma dışı gösterilecek "Coco Chanel et Igor Stravinsky" isimli filminin gösterimi ve ödül töreniyle sona erecek.

Festivale sarayında düzenlenecek gala gecesi sonucunda yarışma bölümünde gösterilen 20 filmin içinden ''Altın Palmiye'' ödülünün sahibi belli olacak. Ayrıca en iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu ödülleri sahiplerini bulacak.

Bu akşamki törende, yarışma dışı çeşitli kategorilerde gösterilen 26 filmden birine ise ''Altın Kamera'' ödülü verilecek.

Festival, Pete Docter'in, yarışma dışı gösterilen ''Là-haut" isimli filmle 13 Mayısta başlamıştı.
Festivalin bu yılki jüri başkanlığını Fransız oyuncu İsaballe Huppert üstlendi. Jüride bu yıl, dört sinema oyuncusu, üç yönetmen ve bir yazar yer aldı.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan ile birlikte, İtalyan Asia Argento, Güney Koreli Lee Chang-dong, Amerikalı James Gray, İngiliz Hanif Kureishi, Tayvanlı Shu Qi, Hindistanlı Sharmila Tagore, Amerikalı Robin Wright Penn jüride bulunuyor.

AA

0 yorum: