Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

20 Nisan 2009

Kıssadan Hisse Sinema Haberleri

MELBOURNE'DE TÜRK FİLMLERİ FESTİVALİ

Avustralya'nın Melbourne kentinde ilk kez düzenlenen Türk Filmleri Festivali, Özcan Alper'in yönetmenliğini yaptığı ''Sonbahar'' adlı filmin gösterimiyle açıldı.Festivalin, 24 nisanda Yeşim Ustaoğlu'nun ''Pandora'nın Kutusu'' adlı filminin gösterimiyle sona ereceği kaydedildi.


PANDORA'NIN KUTUSU TRIBECA FİLM FESTİVALİ'NDE

ABD'nin New York kentinde düzenlenen uluslararası Tribeca film festivalinde Türk filmi ''Pandora'nın Kutusu'' da gösterilecek. Bol ödüllü film ''Pandora'nın Kutusu'' 24, 26 ve 27 Nisan tarihlerinde izlenebilecek.


"SIFIR DEDİĞİMDE" ABD'DE İKİ FİLM FESTİVALİNDE

Yönetmenliğini Gökhan Yorgancıgil'in yaptığı "Sıfır Dediğimde (On The Count Of Zero)" adlı film, ABD'nin Texas eyaletinde düzenlenen iki önemli film festivaline davet edildi. Bbaşrollerini Oktay Kaynarca, Hazım Körmükçü, Görkem Yeltan ve Damla Tokel'in oynadığı film, dün başlayan ve 26 Nisan'a kadar devam edecek Houston kentindeki Worldfest Houston Film Festivali'ne katılıyor. Bu yıl 42'incisi düzenlenen festivalde "Sıfır Dediğimde," ödül için 56 filmle yarışıyor.


AA

0 yorum: