Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

5 Ağustos 2009

Londra Film Festivali’ni ‘Bay Tilki’ Açacak

14-29 Ekim tarihleri arasında bu yıl 53.sü düzenlenecek olan ‘Londra Film Festivali (The Times BFI London Film Festival)’ açılış filmi olarak bir animasyon seçti.

Daha önce ‘Cannes’ gibi önemli bir film festivalinin de açılışını bir animasyon filmi olan “Up” yapmıştı. Gelenek Fransa’dan İngiltereye sıçramış gibi görünüyor, çünkü bu yıl Londra Film Festivali’ni “The Fantastic Mr. Fox” isimli animasyon filmi açıyor.

Yönetmenliğini Wes Anderson’ın yaptığı film, yönetmenin ilk ‘stop-motion’ animasyon denemesi. “The Fantastic Mr. Fox” yazarı Roald Dahl olan fantastik bir kitaptan uyarlama. Animasyonun seslendirmelerini ise George Clooney, Bill Murray, Owen Wilson ve Meryl Streep gibi ünlü isimler yapıyor.

Böylelikle Amerika’da 13 Kasım’da vizyona girecek olan filmin Dünya galası Londra’da yapılmış olacak.

0 yorum: