Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

18 Ocak 2009

“Adolf Hitler’i Öldürme İsteği ile Büyüdüm”

2. Dünya Savaşı dönemini anlatan ve gerçek bir hikayeye dayanan Tom Cruise’un yeni filmi ‘Valkyrie’ filminde, bir kaç Alman subayı Adolf Hitler'e suikast yapmayı planlarlar. Bu grubun başındaki Albay Colonel Claus Von Stauffenber’i canlandıran ünlü aktör, Hitler’in askeri üssünde bir masanın altına bomba yerleştirerek Nazi liderini öldürmeye çalışır fakat bunu başaramaz.

Seul’e filmin tanıtımı için giden Tom Cruise burada ilginç açıklamalarda bulundu. Adolf Hitler’i öldürme isteği ile büyüdüğünü söyleyen yakışıklı aktör sözlerine şu şekilde devam etti: “Her zaman Hitler’i öldürmeği istemişimdir. Ondan nefret ediyorum. Tarih dersi okuyan ve belgelere bakan bir çocuk olarak hep şunu merak etmişimdir; neden kimse çıkıp Hitler’i durdurmaya çalışmadı? Senaryoyu okuduğumda, meydan okuyanları ve o şartlarda bulunmanın neye benzediğini bilmek eğlenceli ve aydınlatıcıydı. Bu hikayeyi daha önce duymamıştım ve Hitler’i durdurmaya çalışan birilerinin olduğunu öğrenmek kesinlikle yaşantımı etkiledi.”

0 yorum: