Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

22 Ocak 2009

Yeşilçam Ödülleri Adayları


2009 Yeşilçam Ödülleri’nin 11 kategorideki 5’er adayı, Ceyda Düvenci ve Levent Üzümcü’nün sunumuyla Garaj İstanbul’daki basın toplantısında açıklandı.

TÜRSAK Vakfı tarafından Ocak ayının sonunda gönderilecek ikinci etap dosyaları oylayacak olan Türkiye’nin en geniş katılımlı jürisi, ilk jürinin seçtiği her daldaki beşer adaydan birincileri belirleyecek.

Yeşilçam Ödülleri Adayları

En İyi Film:
- Üç Maymun
- Sonbahar
- Issız Adam
- Devrim Arabaları
- A.R.O.G.

En İyi Yönetmen:
- Nuri Bilge Ceylan (üç Maymun)
- Özcan Alper (Sonbahar)
- Çağan Irmak (Issız Adam)
- Tolga Örnek (Devrim Arabaları)
- Cem Yılmaz/ Ali Taner Baltacı (AROG)

Turkcell İlk Film:
- Sonbahar
- Devrim Arabaları
- Gitmek
- Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım
- 120

En İyi Erkek Oyuncu:
- Onur Saylak (Sonbahar)
- Yavuz Bingöl (Üç Maymun)
- Cem Yılmaz (AROG)
- Çetin Tekindor (ulak)
- Taner Birsel (Devrim Arabaları)

En İyi Kadın Oyuncu:
- Hatice Aslan (Üç Maymun)
- Nurgül Yeşilçay (Vicdan)
- Demet Akbağ (o Çocukları
- Ayça Damgacı (Gitmek),
- Melis Birkan (Issız Adam)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:
- Ercan Kesal (Üç Maymun)
- Serkan Keskin (Sonbahar)
- Selçuk Yöntem (Devrim Arabaları)
- Volga Sorgu (Gitmek)
- Zafer Algöz (AROG)
- Altan Erkekli (O Çocukları)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:
- Megi Koboladze (Sonbahar)
- Selen Uçer (ara)
- Şerif Sezer (Ulak)
- Yıldız Kültür (Issız Adam)
- Özgü Namal (O Çocukları)

En İyi Senaryo:
- Özcan Alper (Sonbahar)
- Çağan Irmak (Issız Adam)
- Ebru Ceylan/ Ercan Kesal/ Nuri Bilge Ceylan (Üç Maymun),
- Tolga Örnek/ Murat Dişli (Devrim Arabaları)
- Sırrı Süreyya Önder (O Çocukları)

En İyi Müzik:
- Aria Müzik (Issız Adam)
- Mazlum Çimen (Son Cellat)
- Demir Demirkan (Devrim Arabaları)
- Zülfü Livaneli (Vicdan)
- Cahit Berkay (Yağmurdan Sonra)
- Evanthia Reboutsika (Ulak)

En İyi Görüntü Yönetmeni:
- Gökhan Tiryaki (Üç Maymun)
- Feza Çaldıran (Sonbahar)
- Soykut Turan (AROG)
- Hasan Gergin (Devrim Arabaları)
- Mirsad Heroviç (Ulak)

Genç Yetenek:
- Ahmet Rıfat Şungar (Üç Maymun)
- Onur Ünsal (Devrim Arabaları)
- Ozan Bilen (Girdap)
- Atakan Yağız (Ulak)
- Emrah Özdemir (Gitmek)

0 yorum: