Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

5 Ocak 2012

Martin Scorsese BAFTA’nın En Prestijli Ödülüne Layık Görüldü

İngiltere’nin film akademisi, sinemaya yaptığı “olağanüstü ve sıra dışı” katkılarından dolayı Martin Scorsese’yi onurlandırıyor. İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA), Scorsese’nin “Akademi Bağlılık Ödülü”nü (Academy Fellowship) gelecek ay yapılacak törenle alacağını belirtti.

Akademi başkanı Tim Corrie; Taxi Driver, Raging Bull ve Hugo gibi yapıtlara imza atan bu usta yönetmeni “dünya çapındaki genç yönetmenlere ilham verici” olarak tanımlıyor.

Scorsese, BAFTA'nın en prestijli ödülü olan ''Akademi Bağlılık Ödülü''nün daha önce Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock ve Elizabeth Taylor gibi efsane isimlere verildiğini göz önünde bulundurarak, ödülden onur duyduğunu belirten bir açıklamada bulundu.


Ayrıca, BAFTA tarafından verilen ödüllerin, Akademi Ödülleri (OSCAR)’nden çıkacak sonuçların bir ön göstergesi olduğunu da unutmamak gerekir. İngiliz Film Akademisi ödülleri (BAFTA) 12 Şubat 2012 tarihinde London’s Royal Opera House‘da sahiplerini bulacak. 

0 yorum: