Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

11 Nisan 2010

Emek Sineması Hala Burada!


Önce Beyoğlu sonra Alkazar şimdi de Emek Sineması… Buram buram nostalji ve tarih kokan klasik sinema salonlarımız birer birer kapanıyor. Peki neden? Ya ekonomik güçlükleri aşamadıklarından ya salonun ilerleyen yaşıyla birlikte gelen yapısal sorunlardan dolayı ya da yerlerine alışveriş merkezi açmak için!

Özellikle film festivallerinin ana mekânlarından biri olan Emek Sineması 9 aydır kapalı. Salonun bulunduğu Yeşilçam Sokak karanlığa gömüldü. İstiklal Caddesi’nde 1924 yılından bu yana 875 kişilik kapasitesiyle faaliyet yürüten Emek Sineması’nın yerine alışveriş merkezi yapılacak.

Dün akşam yine Emek Sineması'ndaydık. Melek Sineması plaketinin üstüne Yıktırmıyoruz! plaketimizi astık.


Gelecek haftasonu tekrar Emek'teyiz. İstanbul'u Belediye'ye, Kültür Bakanlığı'na, Çalık'a, Demirören'e bırakmıyoruz!

Siz de destek vermek istiyorsanız:

http://www.emeksinemasiniyasatalim.org/

(Fotoğraflar: ADMİN)

1 yorum:

aktifmutfak dedi ki...

Yazık valla..Kültür değerlerimiz bir birrrr gidiyor...Bu hükümetin milli değerlere saygısı olmadığı gibi zaten gördük ki hiçbirşeye yok..Onların bildiği tek şey cebim dolsun....yazık valla..insan çok şey demek istiyor ama tıkanıp kalıyoruz mecburen..