Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

22 Ağustos 2010

The Ghost Writer Müziğiyle Ön Planda

Açıkçası adına aldanıp fantastik bir film beklememek gerekiyor. Politik-Gerilim türünde başarılı bir film olduğunu düşünüyorum. Ancak bence bundan fazlası değil. Filmi film yapan şeyin müzikler olduğunu bir kez daha anladım. 

Filmdeki müzikler "Harry Potter" tadında olsa da asıl maharet bu tarz müziği böyle bir filme yedirmek. "Yedirmek" derken kötü bir anlam çıkarılmasın, müzikler filmi bambaşka bir yere taşımış insana ayrı bir keyif veriyor izlerken. Açıkçası sonu tahmin edilebilir bir film olmuş benim açımdan. Filmi daha net anlamak için birazcık (kibrit kutusu büyüklüğünde) Amerikan politik kültürüne sahip olmanız gerekiyor. Aksi taktirde "Eeeee Yaniiiii" gibi bir tepki vermeniz normal (Zira bende aynı durumu birazcık yaşadım). 

Normal şartlar altında bu tür filmlerden sıkılan biri olarak “The Ghost Writer” kendini sonuna kadar izletmeyi başardı bana.

0 yorum: