Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

9 Temmuz 2010

Galatasaray Merkezi Film Günleri

Aralık 2009’da açılan Galatasaray Üniversitesi Kültür ve Sanat Merkezi,  Galatasaraylı yönetmenlerin çektiği belgesel, fiksiyon, reklam filmi ve kısa filmlerle  film gösterimlerine başlıyor.

İlki  9-14 Temmuz arasında gerçekleşecek olan gösterim,  Galatasaraylı yönetmenlerin İstanbul’u ve  İstanbulluları konu edinen filmlerinden oluşuyor.    “İstanbul: Bizim Gözümüzden”  başlıklı gösterimde  Enis Rıza Sakızlı’nın  İstanbul’a Dair ve Sokakta,  Hilmi Etikan’ın  Tarlabaşı… Tarlabaşı… ,  Mesut Tufan’ın Café&Croissant/Çay&Simit  ve Bartholomeos, ve  Aydın Bulut’un Gazi Mahallesi  adlı filmleri  gösterime sunulacak.  Film gösterimleri, Galatasaray Lisesi karşısındaki Galatasaray Kültür Sanat Merkezi (Tarihi Postane Binası)  içindeki 30 kişilik sinema salonunda, saat 16:00 ve 19:00 da olmak üzere iki ayrı seansta  gerçekleştirilecek. 


Galatasaraylı yönetmenlerin, senaryo yazarlarının, aktör ve yapımcıların, kısacası sinema sektöründe çalışan tüm Galatasaraylıların işlerini kamuoyu ile paylaşmayı amaçlayan Galatasaray Merkezi  Film Günleri programı, “Bizim Gözümüzden” üst başlığı ile farklı temalar çerçevesinde devam edecek.  


Bilgi ve program için TIKLAYIN. 

0 yorum: