Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

20 Ağustos 2008

Altın Portakal’ın Jüri Üyeleri Açıklandı

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Film Yarışması’nın jüri üyeleri belirlendi.

10-19 Ekim 2008 tarihlerinde gerçekleştirililecek Film Festivali’nde Türk filmlerinin yarışacağı ulusal yarışmada ödülleri Tuncel Kurtiz başkanlığındaki 9 kişilik jüri belirleyecek. Ayrıca Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin jüri başkanlığını ise “Temel İçgüdü”, “Robocop” gibi filmlerin yönetmeni Paul Verhoeven üstlendi.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM JÜRİSİ
1- Tuncel Kurtiz - Oyuncu (Jüri Başkanı)
2- Ali Akdeniz - Yapımcı
3- Serdar Akar - Yönetmen
4- Ayda Aksel - Oyuncu
5- Fadik Sevin Atasoy - Oyuncu
6- Ömer Faruk Sorak - Yönetmen
7- Sevin Okyay - Sinema Yazarı
8- Çetin Tunca - Görüntü Yönetmeni
9- Güven Kıraç - Oyuncu

KISA FİLM JÜRİSİ
1- Selim Demirdelen - Yönetmen (Jüri Başkanı)
2- Zafer Algöz - Oyuncu
3- Ulaş İnaç - Yönetmen
4- Leyla Özalp - Yapımcı
5- Özge Özberk - Oyuncu

BELGESEL JÜRİSİ
1- Güneş Karabuda - Yönetmen (Jüri Başkanı)
2- Demet Evgar - Oyuncu
3- Oğuz Makal - Öğretim Görevlisi
4- Hasan Özgen - Yönetmen
5- Tayfun Talipoğlu - Gazeteci / Yazar

SENARYO GELİŞTİRME FONU JÜRİSİ
1- Elif Dağdeviren Yapımcı
2- Kenan Işık Oyuncu / Oyun Yazarı ve Yönetmeni
3- Tevfik Başer Yönetmen

ULUSLARARASI AVRASYA FİLM FESTİVALİ UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
1- Paul Verhoeven - Yönetmen ( Jüri Başkanı)
2- Berkun Oya - Yazar/Yönetmen)

ULUSLARARASI AVRASYA FİLM FESTİVALİ NETPAC JÜRİSİ ÜYESİ
Tuna Erdem - Sinema Yazarı

ULUSLAR ARASI AVRASYA FİLM FESTİVALİ ELEŞTİRMENLER ÖDÜLÜ JÜRİSİ
1- Engin Ertan - Sinema Yazarı
2- Aslı Selçuk - Sinema Yazarı
3- Burcu Aykar Şirin - Sinema Yazarı
4- Ceylan Özçelik - Sinema Yazarı

UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ÖN JÜRİSİ
1- Mithat Alam - M. A. Film Merkezi Kurucusu ve Öğretim Görevlisi
2- Serap Aksoy - Oyuncu
3- Erkan Aktuğ - Gazeteci
4- Tevfik Başer - Yönetmen / Senaryo Yazarı
5- Muammer Brav - Sinema Programı Editörü
6- Atilla Dorsay - Sinema Yazarı
7- Ziya Öztan - Yönetmen
8- Necip Sarıcı - Yapımcı
9- Fehmi Yaşar - Yönetmen
10- Serra Yılmaz - Oyuncu
BELGESEL FİLM YARIŞMASI ÖN JÜRİSİ
1- Ömer Tuncer - Yönetmen
2- Ertuğrul Karslıoğlu - Yönetmen
3- Tunca Arslan - Sinema Yazarı

Festivalin Onur Ödülü’ne yönetmen ve Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SESAM) Başkanı Yılmaz Atadeniz, Sinema Başarı Ödülü’ne oyuncu Hülya Avşar, Emek Ödülü’ne ışık şefi Aydın Mesut Yurteri, Yıldırım Önal Anı Ödülü’ne oyuncu Müşfik Kenter layık görüldü.

0 yorum: