Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

28 Aralık 2011

84. Oscar Ödülleri’nin İlk Afişi Yayınlandı

2012 Akademi Ödülleri için hazırlanan ilk poster yayınlandı. Afişte “Life”, “Camera” ve “Action” kelimeleri dikkat çekerken; daha önce Oscar Ödülü almış 8 filmden görüntülere yer verilmiş. Bu filmler: Gone with the Wind (1939), Casablanca (1943), Giant (1956), The Sound of Music (1965), The Godfather (1972), Driving Miss Daisy (1989), Forrest Gump (1994) ve Gladiator (2000). Daha önce Oscar alan bu filmler arasından sadece Giant “En İyi film Oscarı”nı alamamış, ancak yönetmeni George Stevens  “En İyi Yönetmen Oscarı”nın sahibi olmuş. 


Akademi Başkanı Tom Sherak “Akademi Ödülleri sadece başarılı filmleri onurlandırmıyor, ayrıca filmlerin kültürel ve bireysel olarak ifade ettikleri anlamları da kutluyor” diyerek afişte yer alan "Celebrate the movies in all of us" cümlesine de değindi. Oscar Ödülleri 26 Şubat 2012 tarihinde sahiplerini bulacak.

0 yorum: