7 Mart 2011

4. Geleneksel Ülker Çocuk Sinema Şenliği

Ülker’in, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı onuruna geleneksel hale getirdiği “Ülker Çocuk Sineması Şenliği”, bu yıl 4. kez perdelerini açacak. Şenlik kapsamında 50 ildeki 158 sinema salonunda ücretsiz film gösterimleri yapılacak.

Artık her 23 Nisan’da çocukların heyecanla beklediği Ülker Çocuk Sinema Şenliği, bu yıl 4. kez perdelerini açıyor. Ülker’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı onuruna geleneksel hale getirdiği şenlik, bu yıl da minik izleyicilerine iki gün geçirmeyi vaat ediyor. Geçtiğimiz 3 yılda 400 bine yakın çocuğu sinemanın büyülü dünyası ile buluşturan Ülker Çocuk Sinema Şenliği, bu yıl 16-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sinema şenliğinden yararlanmak isteyen minikler için:

Çocuklar biletlerini, her seansın iki saat öncesinden ebeveynleri ile birlikte gişelerden alabilecek.

Şenlikten tüm çocukların eşit şekilde yararlanabilmesi için ön rezervasyon alınmayacak. Böylece hiçbir çocuğa ayrıcalık tanınmamış olacak.

Sinema çıkışlarında her yıl olduğu gibi bu yıl da, çocuklara içinde çeşitli Ülker ürünlerinden oluşan kutular hediye edilecek.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre Türkiye’de 5 ile 14 yaş arasında 12.8 milyon çocuk bulunuyor. Ancak sinemadan yararlanabilen çocuk sayısı 1 milyon civarında. Üstelik bu kitlenin büyük bir kısmı İstanbul başta olmak üzere üç büyük ilde toplanıyor.

Ülker Çocuk Sinema Şenliği’nin organize edildiği hafta Anadolu’da sinemaya gitme oranı %30’lardan %42’lere ulaşıyor. Bu da şenliğin başarısını ortaya koyan çarpıcı bir rakam…

Ayrıntılı bilgi için:
Tel: 0 212 274 29 33

0 yorum: