Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

1 Şubat 2011

Sundance 2011 Ödülleri

Jüri Büyük Ödülü (Kurmaca)
Like Crazy - Yönetmen: Drake Doremus

Jüri Büyük Ödülü (Belgesel)
How to Die in Oregon - Yönetmen: Peter Richardson

En İyi Yönetmen (Kurmaca)
Martha Marcy May Marlene - Yönetmen: T. Sean Durkin

En İyi Yönetmen (Belgesel)
Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles - Yönetmen: Jon Foy

Waldo Salt Senaryo Ödülü
Another Happy Day - Yönetmen: Sam Levinson

Amerikan Filmleri Jüri Özel Ödülü (Kurmaca)
Like Crazy - Yönetmen: Drake Doremus, Ödül oyuncu Felicty Jones'a verildi

Amerikan Filmleri Jüri Özel Ödülü (Kurmaca) #2
Another Earth - Yönetmen: Mike Cahill

Amerikan Filmleri En İyi Sinematografi (Kurmaca)
Pariah - Yönetmen: Dee Rees

Amerikan Filmleri Seyirci Ödülü (Kurmaca)
Circumstance - Yönetmen: Maryam Keshavarz

Amerikan Filmleri Jüri Özel Ödülü (Belgesel)
Being Elmo - Yönetmen: Constance Marks

Amerikan Filmleri En İyi Sinematografi (Belgesel)
The Redemption of General Butt Naked - Yönetmenler: Daniele Anastasion, Eric Strauss

Amerikan Filmleri En İyi Kurgu (Belgesel)
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front - Yönetmenler: Marshall Curry, Sam Cullman

Amerikan Filmleri Seyirci Ödülü (Belgesel)
Buck - Yönetmen: Cindy Meehl

Dünya Sineması En İyi Sinematografi (Belgesel)
Hell and Back Again - Yönetmen: Danfung Dennis

Dünya Sineması Jüri Ödülü (Belgesel)
Hell and Back Again - Yönetmen: Danfung Dennis

Dünya Sineması En İyi Yönetmen (Belgesel)
Project Nim - Yönetmen: James Marsh

Dünya Sineması En İyi Kurgu (Belgesel)
The Black Power Mixtape 1967-1975 - Yönetmen: Göran Olsson

Dünya Sineması Jüri Büyük Ödülü (Belgesel)
Position Among the Stars - Yönetmen: Leonard Retel Helmrich

Dünya Sineması Jüri Büyük Ödülü (Kurmaca)
Happy, Happy - Yönetmen: Anne Sewitsky

Dünya Sineması En İyi Yönetmen (Kurmaca)
Tyrannosaur - Yönetmen: Paddy Considine

Dünya Sineması En İyi Senaryo (Kurmaca)
Restoration - Yönetmen: Yossi Madmoni

Dünya Sineması En İyi Sinematografi (Kurmaca)
All Your Dead Ones - Yönetmen: Carlos Moreno

Dünya Sineması Jüri Büyük Ödülü (Kurmaca)
Tyrannosaur'daki rolleriyle Peter Mullan ve Olivia Colman

Dünya Sineması İzleyici Ödülü (Belgesel)
Senna - Yönetmen: Asif Kapadia

Dünya Sineması İzleyici Ödülü (Kurmaca)
Kinyarwanda - Yönetmen: Alrick Brown

The Best of NEXT!
to.get.her - Yönetmen: Erica Dunton

Alfred P. Sloan Ödülü
Another Earth - Yönetmen: Mike Cahill

0 yorum: