Ara Verdik

Sinemayadair.com web hosting problemleri sebebiyle uzun bir süre yayınlarına ara vermek zorunda kalmıştı. Bu durumdan dolayı tüm Sinemayadair.com takipçilerinden özür diliyoruz.

Hosting problemlerinin giderilmesiyle birlikte, Sinemayadair.com yeni yüzüyle ve öncekinden daha dolu, güncel ve zengin sinemaya dair içeriklerle pek yakında yayında olacak...

Bu süre boyunca Sinemayadair.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

17 Ekim 2010

47. Altın Portakal Film Festivali Ödülleri

ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI

En İyi Film:
Çoğunluk (Seren Yüce)

En İyi İlk Film
Gişe Memuru (Tolga Karaçelik)

En İyi Yönetmen
Seren Yüce (Çoğunluk)

En İyi Senaryo
İlksen Başarır - Mert Fırat (Atlıkarınca)

En İyi Görüntü Yönetmeni
Ercan Özkan (Saç ve Gişe Memuru)

En İyi Müzik: 
Mircan (Kar Beyaz)

En İyi Kadın Oyuncu
Claudia Cardinale (Sinyora Enrica İle İtalyan Olmak)

En İyi Erkek Oyuncu
Serkan Ercan (Gişe Memuru) ve Bartu Küçükçağlayan (Çoğunluk)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:
Ayşen Gruda (Kâğıt)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Cengiz Bozkurt (Kavşak) ve Rıza Akın (Saç)

En İyi Kurgu
Aylin Zoi Tinel (Gölgeler ve Suretler)

En İyi Sanat Yönetmeni
Nihat Düşko (Hayde Bre)

Behlül Dal Jüri Özel Ödülü
Aram Dilbar (Press) ve Zeynep Oral (Atlıkarınca)

Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü
Elvan Albayrak Arca (Sinyora Enrica İle İtalyan Olmak)

Jüri Özel Ödülü
"PRESS", SEDAT YILMAZ

ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI

En İyi Film
"CIRCUS COLUMBIA - GÜZEL BİR HAYATI DÜŞLERKEN" ve "DOOMAN RIVER - TUMEN NEHRİ"
En İyi Yönetmen
LANCELOT VON NASO "ATEŞKES - CEASEFIRE"

En İyi Erkek Oyuncu
NIK XHELILAJ "ARNAVUT - THE ALBANIAN"

En İyi Kadın Oyuncu
EMMA SUAREZ "MOSQUITO NET - SİNEKLİK"

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

En İyi Belgesel
Anadolu’nun Son Göçerleri Sarıkeçililer (Yüksel Aksu)

En İyi İlk Belgesel Ödülü
Ofsayt (Reyan Tuvi) – Herkes Uyurken (Erdem Murat Çelikler)

Övgüye Değer Jüri Özel Ödülü
Ordu'da Bir Arganot (Rüya Arzu Köksal)

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Kısa Film
Berf (Kar) (Erol Mintaş)

Dijital Film Akademisi Ödülü
Bisiklet (İ.Serhat Karaaslan) – Teneke (Bora Yüksel)

Övgüye Değer Jüri Özel Ödülü
Dönüşü Olmayan Yolculuk (Güçlü Yaman)

DİĞER ÖDÜLLER

SİYAD Ödülü (Ulusal)
GÖLGELER VE SURETLER, DERVİŞ ZAİM

SİYAD Ödülü (Uluslararası)
"LA MOSQUITERO - SİNEKLİK"

Kent Konseyi Seyirci Ödülü
"KAVŞAK" SELİM DEMİRDELEN

Gençlik Jürisi Ödülü
VITTORIO MEYDANI'NDA BİR ASANSÖRDE MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 
HALKIN PORTAKALI ÖDÜLLERİ

Halkın Portakalı Birinci Film
Son Helva (Karambol Ekibi)

Halkın Portakalı İkinci Film
(Kıssadan Hisse Ekibi)

Halkın Portakalı Üçüncü Film: 
Sen (Dolunay Ekibi)

0 yorum: