30 Ekim 2007

“Şu Çılgın Türkler” Sahnede


Turgut ÖZAKMAN’nın yazdığı ve en çok satanlar listesinde bulunan “Şu Çılgın Türkler” adlı kitap, Atilla ÖZGEN’in yönetiminde Şu Çılgın Türkler adlı tiyatro oyunu olarak Kocacık Çarşısı Atatürk Kültür Merkezin’de izleyicilerle buluştu.


Türk milletinin kahramanlıkları ve Kurtuluş Mücadelesi anlatılan oyunu Samsun Sanat Tiyatrosu, 36 kişilik oyuncu ekibi ile 3 ayda hazırladı. Oyun 2 seans halinde 1.5 saat sürüyor.

2007-2008 sanat sezonunda sahnelenecek oyunun gala gecesine Samsunlular büyük ilgi gösterdi. Oyunun gala gecesine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım, Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, kamu kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri de katıldı.


Samsun Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Yaşar Gündem, Türkiye'de en çok satan ve Türk milletinin kahramanlıklarını anlatan kitabı tiyatroya uyarlamanın mutluluğu içinde oldukları belirterek, Türkiye'de ilk kez "Şu Çılgın Türkler" kitabını tiyatroya uyarlayarak kendilerinin oynadığını ifade etti. Gündem, oyunu tüm ülke genelinde sahneleyeceklerini de sözlerine ekledi.

0 yorum: