24 Temmuz 2007

TESTERE 4 26 Ekim’de vizyonda


2004 yılında iddiasız ve tanınmamış kadrosu ile gösterime giren, şaşırtıcı finaliyle bir anda yılın hiti haline gelmişti. James Wan ve Leigh Whannell’in birlikte yazdıkları senaryodaki iş bölümüde çok iyi idi. Wan yönetti, Wahnnel oynadı.

2005’de ikinci filmle seriye dönüşen testere ekibine bu kez Darren Lynn Bousman’da katıldı. James Wan kadroda yoktu ve nispeten ilkine göre başarısız bulunan film yine de hayranlarını mutlu etti.

2006’da vizyona giren Testere 3’de Darren Lynn Bousman yönetmenlik koltuğunda oturmaya devam ediyor, senaryo ekibi yine James Wan ve Leigh Whannell’dan oluşuyordu. Ana karakterin Jigsaw’ın hayatı hakkında ipuçları edindiğimiz film yine şaşırtan finaliyle zevkle izlendi.

Testere serisi hız kesmeden seriye her sene halkalar eklemeye devam ediyor. Çekimleri tamamlanan film 26 Ekim’de vizyona girmeyi bekliyor. Kış sezonunun ilk gişe canavarı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu kez kadroda senarist olarak iki farklı isim görüyoruz. Marcus Dunstan ve Patrick Melton

yazmış, Darren Lynn Bousman’da yönetmenlik koltuğuna oturmuş. Serinin yaratıcıları bu kez prodüktör olarak kadroda yer alıyorlar.

Testere 4’ün konusu ise şöyle;

Jigsaw ve asistanı amanda hayatlarını kaybetmiştir. Dedektif kerry cinayetinin duyulmasından sonra, 2 tecrübeli FBI ajanı ajan strahm ve ajan perez, dedektif hoffman’a jigsaw’un kalan son oyununun çözümlenmesi için yardım ederler. Bununla birlikte, SWAT takımı komutanı rigg kendini bu ölümcül oyunun içinde bulur. Ve eski bir dostunu ve de kendisini dehşet verici bir ölümden kurtarmak için düğümlenmiş, korkutucu tuzaklar zincirini yenmek için bir buçuk saati vardır.

Öte yandan Testere 5 ve 6’nın da kesinleştiği ve filmleri David Hackl’ın yöneteceği haberi basına sızdırıldı. Gelen haberlere göre oyuncu kadrosunun kesinleşmesinin ardından 5. film de gelecek Ekim’de gösterime girecek.

Serkan Murat Kırıkcı

0 yorum: